Sayfalar

Unutmayin-Don't Forget

Yemek Resimlerini daha canli ve net izlemek isterseniz tam uzerlerine tiklayin. ( Please click on the pictures to see the bigger)
Tariflere yorum yapabilirsiniz, sizde tarif gonderebilirsiniz: semcayhan@gmail.com
Isminizle yayinlayabilirim ( You can make comments to recipes): semcayhan@gmail.com
Daha Onceki Kayitlar icin en sag taraftaki kategorilere bakmayi unutmayin ( Please see the categories ( at right side) to see the previous recipes
Uye ol kisminda sag alt ta ..uye olursaniz..guncellemeler size otomatik gelir ( If you will be member , all uptades will come automatically to you ( see the follow part: right side)

16 Ocak 2012 Pazartesi

Gözleme

Malzeme: 1 paket margarin, 3 su bardağı un, gözleme içi, tuz, yarım paket yaşmaya, tuz, su.
Peynirli İç: 1 kase peynir ( eriyebilen cinsten veya lor peyniri olsun) , yarım demet kıyılmış maydonoz.
Üzeri İçin: Tereyağı
Yapılışı: Geniş bir kaba elediğimiz unumuzu alalım, maya ,su ve tuz ekleyip iyice yoğuralım. Hamurumuzu bir saat kadar dinlendirelim. Bu sırada iç harcımızı hazırlayalım; maydonozumuzu kıyalım, peynirle karıştıralım. Hamurumuzu 8 bezeye ayıralım. Bezelerimizi merdane veya oklava ile açalım ve yeterli büyüklüğe ulaşıncaya kadar açalım. Hazırladığımız harçtan hamurların bir kenarına konularak hamur kapatalım. 1 kaşık yağla yağladığımız teflon tavada kısık ateşte ( çok önemli)  gözlemelerimizi pişirelim.Pişen gözlemelerimizin üzerine tereyağı ile yağlayıp sıcak servis yapalım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder