Sayfalar

Unutmayin-Don't Forget

Yemek Resimlerini daha canli ve net izlemek isterseniz tam uzerlerine tiklayin. ( Please click on the pictures to see the bigger)
Tariflere yorum yapabilirsiniz, sizde tarif gonderebilirsiniz: semcayhan@gmail.com
Isminizle yayinlayabilirim ( You can make comments to recipes): semcayhan@gmail.com
Daha Onceki Kayitlar icin en sag taraftaki kategorilere bakmayi unutmayin ( Please see the categories ( at right side) to see the previous recipes
Uye ol kisminda sag alt ta ..uye olursaniz..guncellemeler size otomatik gelir ( If you will be member , all uptades will come automatically to you ( see the follow part: right side)

27 Kasım 2012 Salı

Pirinçli Borek

Malzemeler; 1 paket yufka,1 su bardağı süt, Yarim su bardağı sıvıyağ,1 tane yumurta, corekotu
İç Malzemeleri İçin: 200 gram orta yağlı kıyma, 1 tane kuru soğan, 1 su bardağı haşlanmış pirinç, Tuz, Karabiber, Nane, Sıvıyağ
Yapilisi: Oncelikle kıyma ve soğanımizi kavuralim.İçine tuz,baharat ve haşlanmış pirincimizi katıp karıştıralım. Karisimi soğumaya bırakalım.Yufkalarımizi 8 er ucgene bölelim.Bir kasede süt ve sivi yağı karıştıralım. Bir üçgen yufkaya sütlü karışımı sürüp ucuna harctan koyup sigara boregi seklinde saralim.Bütün yufkalara aynı işlemi yaptıktan sonra üstüne yumurta sarısı sürelim ve corekotu serpelim. 180 derecede pisirelim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder