Sayfalar

Unutmayin-Don't Forget

Yemek Resimlerini daha canli ve net izlemek isterseniz tam uzerlerine tiklayin. ( Please click on the pictures to see the bigger)
Tariflere yorum yapabilirsiniz, sizde tarif gonderebilirsiniz: semcayhan@gmail.com
Isminizle yayinlayabilirim ( You can make comments to recipes): semcayhan@gmail.com
Daha Onceki Kayitlar icin en sag taraftaki kategorilere bakmayi unutmayin ( Please see the categories ( at right side) to see the previous recipes
Uye ol kisminda sag alt ta ..uye olursaniz..guncellemeler size otomatik gelir ( If you will be member , all uptades will come automatically to you ( see the follow part: right side)

11 Haziran 2012 Pazartesi

Piyaz

Malzemeler: 2 su bardağı kuru fasulye, 2 adet soğan, 2 adet çarliston biber, 2 adet domates, 1 kırmızıbiber, 1/2 adet limon, 1/2 çay bardağı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı sirke, sumak

Yapılış: Kuru fasulyeleri akşamdan ıslatalım, ertesi gün yıkayalım ve düdüklü tencerede haşlayalım. Daha sonra suyunu süzelim ve genişçe bir kaba koyalım. Bir kâsede limon suyunu, sirkeyi ve zeytinyağını karıştıralım, sonra bu karışımı fasulyelerimizle karıştıralım yarım saat kadar bekletelim ki iyice özleşsinler. Daha sonra soğanlarımızı nasıl isterseniz ister ince ince, isterseniz halka halka doğrayalım ve fasulye ile karıştıralım. Daha sonrada yeşil çarlistonlarımızı ve domatesleri doğrayalım ve piyazın etrafına dizelim. Kırmızı biberide küçük küçük doğrayalım ve piyazın ortasına serpiştirelim. Sumakla süsleyip servis yapalım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder