Sayfalar

Unutmayin-Don't Forget

Yemek Resimlerini daha canli ve net izlemek isterseniz tam uzerlerine tiklayin. ( Please click on the pictures to see the bigger)
Tariflere yorum yapabilirsiniz, sizde tarif gonderebilirsiniz: semcayhan@gmail.com
Isminizle yayinlayabilirim ( You can make comments to recipes): semcayhan@gmail.com
Daha Onceki Kayitlar icin en sag taraftaki kategorilere bakmayi unutmayin ( Please see the categories ( at right side) to see the previous recipes
Uye ol kisminda sag alt ta ..uye olursaniz..guncellemeler size otomatik gelir ( If you will be member , all uptades will come automatically to you ( see the follow part: right side)

31 Ocak 2013 Perşembe

Galetali Sigara Böreği

Malzemeler: 1/2 kg kıyma, 2 adet orta soğan, 4 adet yufka, 1 kahve fincanı pilavlık bulgur,3 corba kaşığı kuşüzümü, Tuz, karabiber, isterseniz nane, 2 çay bardağı su, 1 çay bardağı sıvıyağ
Üzerine: 3 adet yumurtanın akı, 2 su bardağı galeta unu

Oncelikle harç için soğanlarımizi incecik kıyalim kıymayida ilave ederek birlikte iki çorba kaşığı sıvıyağda kavuralim. Tuz, karabiber, sapları ayıklanıp haşlanmış kuşüzümü ve bir kahve fincanı haşlanmış bulguru ekleyelim.Hepsini iyice karıştırıp, tencereyi ocaktan alalim. Ayrı bir yerde su ve kalan sıvıyağı karıştıralim. Yufkalari 8 er adet üçgen oluşturacak biçimde keselim.Su ve siviyag karisimi ile ucgenlerimizi yaglayalim ve her parcaya kıymalı harctan paylaştırarak sigara böreği gibi saralim. Boreklerimizi once cirpilmis yumurta akına, sonra galeta ununa batırarak, 180 derece fırında kızarana dek pişirelim.

Kaynak: Tarifi sofra dergisinden aldim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder