Sayfalar

Unutmayin-Don't Forget

Yemek Resimlerini daha canli ve net izlemek isterseniz tam uzerlerine tiklayin. ( Please click on the pictures to see the bigger)
Tariflere yorum yapabilirsiniz, sizde tarif gonderebilirsiniz: semcayhan@gmail.com
Isminizle yayinlayabilirim ( You can make comments to recipes): semcayhan@gmail.com
Daha Onceki Kayitlar icin en sag taraftaki kategorilere bakmayi unutmayin ( Please see the categories ( at right side) to see the previous recipes
Uye ol kisminda sag alt ta ..uye olursaniz..guncellemeler size otomatik gelir ( If you will be member , all uptades will come automatically to you ( see the follow part: right side)

20 Ocak 2013 Pazar

Fındıklı Mısır Unlu Kek


Malzemeler :
3 tane oda isisinda bekletilmis yumurta, 1 su bardağı toz şeker, 1 su bardağı sıvıyağ, 1 su bardagi ilik süt, 1 su bardagi mısır unu, 1 su bardagi toz findik, 1 paket kabartma tozu, 1 paket vanilya, 2 su bardagi un
Yapilis
Derin bir kaseye yumurtalarimizi kıralım, vanilya, kabartma tozu ve şekeri ilave edip varsa mikserle yoksa kasikla iyice cirplaim. Daha sonra sutu ve sıvıyağı ilave edelim, toz findigimizi, mısır ununu, ve unumuzu ilave ederek kasikla iyice karistiralim. Kek kalıbını cok az sivi yagla yağlayalım. Kek harcimizi kek kalıbina boşaltalım.170 derecedeki onceden isitilmis firinda 40 dakika kadar pisirelim. Pisip pismedigini catal batirarak anlayabilirsiniz: keke batirdiginiz catal temiz cikiyorsa kek pismis demektir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder