Sayfalar

Unutmayin-Don't Forget

Yemek Resimlerini daha canli ve net izlemek isterseniz tam uzerlerine tiklayin. ( Please click on the pictures to see the bigger)
Tariflere yorum yapabilirsiniz, sizde tarif gonderebilirsiniz: semcayhan@gmail.com
Isminizle yayinlayabilirim ( You can make comments to recipes): semcayhan@gmail.com
Daha Onceki Kayitlar icin en sag taraftaki kategorilere bakmayi unutmayin ( Please see the categories ( at right side) to see the previous recipes
Uye ol kisminda sag alt ta ..uye olursaniz..guncellemeler size otomatik gelir ( If you will be member , all uptades will come automatically to you ( see the follow part: right side)

27 Aralık 2012 Perşembe

Susamli KekMalzemeler: 1.5 su bardağı toz seker, 3 yumurta, 1 su bardağı sivi yag, 1 sise soda, 2 su bardağı un, 1 Su Bardagi Bugday Nisastasi, 2 paket kabartma tozu, 1 paket vanilya, 1 yemek kaşığı kakao, Uzeri icin susam.
Yapılıs: İlk olarak yumurtalarımızı şekerimizle  iyice çırpalım ve sonra kakao hariç bütün malzemeleri ekleyelim. Karışımımızın 1/3 üne kakao ekleyelim ve iyice karıştıralım. Kek kalibimizi 1 kaşık tereyagi veya sıvı yağla yağlayalım ve susamimizin tamamini kalibimiza dokelim. Karisimimizin sade olan kisminin yarisini kalıba dökelim. Bunun uzerine 1/3 lük kakaolu kısmı gelisiguzel dokelim. Uzerinede kalan sade kismi dökelim. Önceden isitilmis firinda (175 C de) 45-50 dakika pişirelim.Servis tabagina ters cevirerek cikaralim. Susamlar keke yapisik olarak cikacaktir. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder