Sayfalar

Unutmayin-Don't Forget

Yemek Resimlerini daha canli ve net izlemek isterseniz tam uzerlerine tiklayin. ( Please click on the pictures to see the bigger)
Tariflere yorum yapabilirsiniz, sizde tarif gonderebilirsiniz: semcayhan@gmail.com
Isminizle yayinlayabilirim ( You can make comments to recipes): semcayhan@gmail.com
Daha Onceki Kayitlar icin en sag taraftaki kategorilere bakmayi unutmayin ( Please see the categories ( at right side) to see the previous recipes
Uye ol kisminda sag alt ta ..uye olursaniz..guncellemeler size otomatik gelir ( If you will be member , all uptades will come automatically to you ( see the follow part: right side)

24 Şubat 2012 Cuma

Gül Böreği

Biraz büyük gül oldu bu sefer..
Malzemeler: 1 çay bardağı zeytinyağı, 250 gr kıyma, Çörekotu, Üzerine sürmek için bir yumurta sarısı, kimyon, 2 yaprak yufka, bir kase yoğurt
Yapılış: Yoğurt, yağ ve yumurtayı çırpalım. Yufkamızı açıp üzerine bu karışımı sürelim. Yufkamızı dörde bölün. Kenar tarafına kimyonla kavurduğumuz kıymayı ince şerit halinde yayalım. Sigara böreği gibi yuvarladıktan sonra döndürerek gül şeklini verelim. Pişireceğimiz tepsiyi bir kaşık yağla yağlayalım ve böreğimizi yerleştirelim. Üzerine yumurta sarısı ile biraz zeytinyağı sürelim.Yufkamız bitene kadar işlemi tekrarlayalım. Üzerine çörekotu serperek 150 derecede, pembeleşinceye kadar pişirelim. Afiyet olsun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder