Sayfalar

Unutmayin-Don't Forget

Yemek Resimlerini daha canli ve net izlemek isterseniz tam uzerlerine tiklayin. ( Please click on the pictures to see the bigger)
Tariflere yorum yapabilirsiniz, sizde tarif gonderebilirsiniz: semcayhan@gmail.com
Isminizle yayinlayabilirim ( You can make comments to recipes): semcayhan@gmail.com
Daha Onceki Kayitlar icin en sag taraftaki kategorilere bakmayi unutmayin ( Please see the categories ( at right side) to see the previous recipes
Uye ol kisminda sag alt ta ..uye olursaniz..guncellemeler size otomatik gelir ( If you will be member , all uptades will come automatically to you ( see the follow part: right side)

19 Şubat 2014 Çarşamba

Elma ve Elma Sirkesi

- Zayıflamak için: Elmada sadece 50 kalori vardır ve içinde bulunan petkinden dolayı doyurucudur. Zayıflamak için mükemmel bir meyvedir. Düşük kalorili olduğu için şişmanlığı önler, kan şekeri düzeyini ve yüksek tansiyonu olumlu bir şekilde etkiler.
- Kabızlık için: Öğle yemeğinden önce yenen bir elma, bağırsakta bakterilerin çoğalıp azalmasını ayarlamada rol oynar ve bu sayede kabızlığı önler.
- Bağışıklık için: Elmadaki C vitamini vücudun savunma sistemini kuvvetlendirir. Bunun sonucu olarak soğuk algınlığı virüsleri vücuda giremezler.
- Dişler için: Yemeklerden sonra yenen elma, çoğu zaman diş fırçalamaktan daha iyi etki yapar. Çünkü elma çiğnenirken dişlerin arası çok iyi bir şekilde temizlenir.
- Kolesterol için: Elmadaki petkin maddesi, zararlı kolesterolü (LDL) düşürür; atardamarları koruyan faydalı kolesterolü (HDL) yükseltir.
- Kalp için: Elmadaki etkili maddelere yeni keşfedilen 'Phenylalanin' de eklendi. Bu madde, vücutta bulunan ve kalbin çalışmasında destek olan Q enzimini faaliyete geçirir.
- Demir eksikliği: Demir, C vitamini ile birleştiğinde organizma tarafından mümkün olduğunca iyi şekilde alınır. Elmada her ikisi de vardır.
Elma Sirkesi:
Cilt Lekelerine:
Elma sirkesinin ciltteki lekelerden bitkin saçlara kadar birçok yerde kullanılır. Elma sirkesi özellikle pırıl pırıl saçlara, lekesiz bir cilt ve incecik bir vücuda kavuşmada çok önemli katkılar sağlıyor.Elma sirkesiyle cilt güzellik seansını herkes evinde kolayca uygulayabilir. 
Bugüne kadar sadece sofrada kullanılan elma sirkesinin cilt güzelliği için doğurduğu ‘inanılmaz' sonuçlar ise söyle sıralanıyor…Kepeksiz saçlarSaçınızı yıkadıktan sonra, son durulama suyuna elma sirkesi ekleyin. Saçlarınızın kepekten arındığını ve parlaklaştığını göreceksiniz.
Yüzünüzdeki Aknelere:
Bir litre suya, üç yemek kaşığı elma sirkesi koyun, kaynamaya başlayınca başınızı bir örtüyle örtüp buharıyla yüzünüze nemlendirin. Yarım bardak suya yarım bardak sirke koyun yüzünüzü silin her hafta mütemadiyen tekrarlayın, zararını görmezsiniz.
Varisli Bölgenize:
Temiz bir bezi elma sirkesine bulayın, o bölgeye sarın ve yarım saat kadar bekleyin. Bu süre içinde bacaklarınızı dik bir şekilde bir yere dayayın, dinlendirin. Günde iki kez yapabilirsiniz.... faydasını göreceksiniz...
Zayıflamanıza Yardımcı Olabilir:
Mütemadiyen bir bardak suya bir iki çay kaşığı elma sirkesini koyunuz, hakiki bal ile karıştırınız, bunu belirli bir süre uyguladığınız zaman faydasını görebilirsiniz....
(Kaynak: Şifalı Kürler, Şifalı Bitkiler Kitapları, KOBİK, )

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder