Sayfalar

Unutmayin-Don't Forget

Yemek Resimlerini daha canli ve net izlemek isterseniz tam uzerlerine tiklayin. ( Please click on the pictures to see the bigger)
Tariflere yorum yapabilirsiniz, sizde tarif gonderebilirsiniz: semcayhan@gmail.com
Isminizle yayinlayabilirim ( You can make comments to recipes): semcayhan@gmail.com
Daha Onceki Kayitlar icin en sag taraftaki kategorilere bakmayi unutmayin ( Please see the categories ( at right side) to see the previous recipes
Uye ol kisminda sag alt ta ..uye olursaniz..guncellemeler size otomatik gelir ( If you will be member , all uptades will come automatically to you ( see the follow part: right side)

23 Eylül 2013 Pazartesi

Kedidilli ve Çilekli Kolay Tatlı

Malzemeler: 2 paket kedidili bisküvi, Süslemek İçin Çilek, Granül Çikolata
Kreması için; 1 kg. süt, 6 yemek kaşığı un, 8 yemek kaşığı şeker, 3 yemek kaşığı margarin veya tereyağı, 1 paket vanilya
Yapılışı: Bisküvilerimizin her birini süte batırarak ve borcamımıza bir kat dizelim. Daha sonra krema malzemelerimizin hepsini karıştırarak kısık ateşte pişirelim ve yarısını bisküvilerin üzerine dökelim. Kremanın üstüne bir kat daha sütle ıslatılmış bisküvi dizelim. Kremanın diğer yarısını da bisküvilerin üzerine dökelim ve iyice yayalım. Kremamız biraz soğuduktan sonra yıkanmış ve ayıklanmış çileklerimizi kremanın üzerine dizelim. Granül çikolatamızı çileklerin üzerine serpiştirelim. Tatlımızı soğuk servis yapalım.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder