Sayfalar

Unutmayin-Don't Forget

Yemek Resimlerini daha canli ve net izlemek isterseniz tam uzerlerine tiklayin. ( Please click on the pictures to see the bigger)
Tariflere yorum yapabilirsiniz, sizde tarif gonderebilirsiniz: semcayhan@gmail.com
Isminizle yayinlayabilirim ( You can make comments to recipes): semcayhan@gmail.com
Daha Onceki Kayitlar icin en sag taraftaki kategorilere bakmayi unutmayin ( Please see the categories ( at right side) to see the previous recipes
Uye ol kisminda sag alt ta ..uye olursaniz..guncellemeler size otomatik gelir ( If you will be member , all uptades will come automatically to you ( see the follow part: right side)

20 Eylül 2013 Cuma

Düdüklü Tencerede Taze Fasulye


İlk defa denedim. Tadı muhteşemdi, yiyenlerde bayıldı. Hem de çok sağlıklı. 

Malzemeler: 1/2 kg. taze fasulye, 1 kuru soğan, 2 domates, 2 diş sarımsak, 2 orta boy havuç, Yarım çay bardağı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı tuz, 1 kesme şeker
Yapılış
Düdüklü tencereye önce doğranmış soğanımızın yarısını ve küp küp doğranmış domatesimizin yarısını döşeyelim. Diğer yandan fasulyelerimizi ayıklayalım ve yan yan doğrayalım ( resimdeki gibi) ve tencereye domateslerin üzerine döşeyelim ve doğranmış sarımsaklarımızıda ilave edelim. Daha sonra fasulyelerin üzerine kalan soğan, domates ve doğranmış havucumuzu ( resimdeki gibi) ekleyelim. 
Son olarak tuzu, şeker ve zeytinyağını ekleyelim. Yemeğe hiç su koymamıza gerek yok. Düdüklünün kapağını kapatalım ve yemeği orta ateşte pişirelim. Tencerenin düdüğü ötmeye başlayınca düdüğünü indirip 10 dakika daha pişirelim. Ocağın altını kapattıktan 10 dakika sonra kapağı açalım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder