Sayfalar

Unutmayin-Don't Forget

Yemek Resimlerini daha canli ve net izlemek isterseniz tam uzerlerine tiklayin. ( Please click on the pictures to see the bigger)
Tariflere yorum yapabilirsiniz, sizde tarif gonderebilirsiniz: semcayhan@gmail.com
Isminizle yayinlayabilirim ( You can make comments to recipes): semcayhan@gmail.com
Daha Onceki Kayitlar icin en sag taraftaki kategorilere bakmayi unutmayin ( Please see the categories ( at right side) to see the previous recipes
Uye ol kisminda sag alt ta ..uye olursaniz..guncellemeler size otomatik gelir ( If you will be member , all uptades will come automatically to you ( see the follow part: right side)

6 Haziran 2013 Perşembe

Döğme-Yoğurt ÇorbasiMalzemeler: 3 su bardağı yoğurt, 1 kâse döğme ( önceden haşlanmış) , 1 yumurta, sıvı yağ, nane, su, tuz, 1 yemek kasığı un, 2 yemek kasığı sıvı yağ, 1 dis sarımsak

Yapılış: Yoğurt, yumurta ve unu derin bir kâsede iyice çırpalım. Daha sonra 2 su bardağı suyu, 2 yemek kaşığı sıvı yağ, ezilmiş sarımsak ve döğmeyi de ekleyelim ve iyice karıştıralım ve çorbamızı hararetli ateşteki ocağa alalım. Çorbamızı kaynayana kadar karıştırarak pişirelim. Ocaktan indirdikten sonra nane ve tuzu ekleyelim ve karıştıralım. Dilerseniz üzerine pul biber-nane karışımını sıvı yağda kavurarak sos yapabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder