Sayfalar

Unutmayin-Don't Forget

Yemek Resimlerini daha canli ve net izlemek isterseniz tam uzerlerine tiklayin. ( Please click on the pictures to see the bigger)
Tariflere yorum yapabilirsiniz, sizde tarif gonderebilirsiniz: semcayhan@gmail.com
Isminizle yayinlayabilirim ( You can make comments to recipes): semcayhan@gmail.com
Daha Onceki Kayitlar icin en sag taraftaki kategorilere bakmayi unutmayin ( Please see the categories ( at right side) to see the previous recipes
Uye ol kisminda sag alt ta ..uye olursaniz..guncellemeler size otomatik gelir ( If you will be member , all uptades will come automatically to you ( see the follow part: right side)

20 Temmuz 2012 Cuma

Tarhana Çorbası

İç Anadolu’da hep beyaz tarhana ( Arabistan tarhanası yapılır), böyle bir tarhananın var ligini Istanbul a gelince öğrendim. Bana göre beyaz tarhananın yerini tutmaz ama buda çok güzel, çok besleyici bir çorba. Ramazan sofralarınada çok yakışır ve uyar.
Malzemeler: 4 dolu yemek kaşığı tarhana, 8 bardak et suyu veya su,1 büyük domates,1 yemek kaşığı tepeleme tereyağı, Tuz, nane veya kekik 
Yapılışı: Tarhanayı öncelikle tereyağımızla biraz kavuralım. Daha sonra 1 bardak soğuk su veya soğuk et suyuyla iyice çözdürdükten sonra kalan et suyunuda ekleyelim. Domatesleri rendeleyelim ve tavada biraz kavurduktan sonra tarhanaya ekleyelim. Çorbamızı ara sıra karıştırarak 10 dakika kaynayana kadar pişirin. Nane ve kekikle süsleyerek servis yapalım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder