Sayfalar

Unutmayin-Don't Forget

Yemek Resimlerini daha canli ve net izlemek isterseniz tam uzerlerine tiklayin. ( Please click on the pictures to see the bigger)
Tariflere yorum yapabilirsiniz, sizde tarif gonderebilirsiniz: semcayhan@gmail.com
Isminizle yayinlayabilirim ( You can make comments to recipes): semcayhan@gmail.com
Daha Onceki Kayitlar icin en sag taraftaki kategorilere bakmayi unutmayin ( Please see the categories ( at right side) to see the previous recipes
Uye ol kisminda sag alt ta ..uye olursaniz..guncellemeler size otomatik gelir ( If you will be member , all uptades will come automatically to you ( see the follow part: right side)

11 Ocak 2012 Çarşamba

Mısırlı Yoğurt Çorbası

En sevdiğim çorbalardan biri, sadece benim değil 4 yaşındaki yakışıklı yeğenimde bayılıyor bu çorbaya.
Malzemeler: 2 su bardağı yoğurt, 1 çay bardaği aşurelik buğday yoksa pirinç, 1 çay bardağı donmuş mısır , 4  yemek kaşiği un,  1 yemek kaşığı tereyağı, Su, Nane
Yapılış: Yarmamızı bir su bardağı suyla pişirelim ve pişince mısırımızı ilave edelim.  Geniş bir kapta unumuzu ve yoğurdumuzu biraz su ekleyerek iyice özleşene kadar çırpalım, bir su bardağı su ekleyerek yarma ve mısırın piştiği tencereye dökelim. Biraz karıştırdıktan sonra tekrar ekleyelim ( su miktarını çorbanın olmasını istediğiniz kıvama göre ayarlayın) . Çorba kaynayana kadar karıştırmaya devam edelim. Çorbamız pişince henüz sıcakken tereyağımızı ekleyelim. Servis yaparken nane ile süsleyelim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder