Sayfalar

Unutmayin-Don't Forget

Yemek Resimlerini daha canli ve net izlemek isterseniz tam uzerlerine tiklayin. ( Please click on the pictures to see the bigger)
Tariflere yorum yapabilirsiniz, sizde tarif gonderebilirsiniz: semcayhan@gmail.com
Isminizle yayinlayabilirim ( You can make comments to recipes): semcayhan@gmail.com
Daha Onceki Kayitlar icin en sag taraftaki kategorilere bakmayi unutmayin ( Please see the categories ( at right side) to see the previous recipes
Uye ol kisminda sag alt ta ..uye olursaniz..guncellemeler size otomatik gelir ( If you will be member , all uptades will come automatically to you ( see the follow part: right side)

12 Aralık 2011 Pazartesi

Yumurtalı Ispanak

Ispanağa bayılırım, Yıkanması çok zahmetli geliyordu. Bir pratik bilgiler kitabında ıspanağı yarım saat kadar tuzlu suya ıslatın tüm kumu ve toprağı dökecektir. Sonra 1-2 defa yıkamanız yeter diyordu. Gerçekten işe yarıyor.
Malzemeler
1 kg ıspanak, 2 yemek kaşığı domates salçası, 2 büyük kuru soğan, 2 yumurta , 1 tatlı kaşığı toz şeker, 1 çay bardağı zeytinyağı, bir tatlı kaşığı tuz,
Hazırlanışı
Ispanağımızı köklerinden ayıralım ve doğramadan tuzlu suda yarım saat bekletelim. Daha sonra iki kez yıkayalım ve suyu süzülene kadar bekleyelim. Yıkama suyu giden ıspanaklarını kalın kalın ( ben sadece ikiye bölüyorum, yani bayağı kalın) doğrayalım. Pişireceğimiz tencerenin dibini sotelediğimiz soğanla dolduralım yağımızı ve salçamızı ekleyelim, üzerinede ıspanağımızı dolduralım. Şekerimizide ilave ettikten sonra kısık ateşte pişirelim. Ispanak yeterince su saldığı için ayrıca su eklemenize gerek yok. Ispanaklar yumuşayınca kaşıkla karıştırarak soğan ve salçanın heryerine dağılmasını sağlayalım. İnmeye yakın yumurtalarımızı üzerine kıralım. İşte nefis ıspanağımız hazır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder