Sayfalar

Unutmayin-Don't Forget

Yemek Resimlerini daha canli ve net izlemek isterseniz tam uzerlerine tiklayin. ( Please click on the pictures to see the bigger)
Tariflere yorum yapabilirsiniz, sizde tarif gonderebilirsiniz: semcayhan@gmail.com
Isminizle yayinlayabilirim ( You can make comments to recipes): semcayhan@gmail.com
Daha Onceki Kayitlar icin en sag taraftaki kategorilere bakmayi unutmayin ( Please see the categories ( at right side) to see the previous recipes
Uye ol kisminda sag alt ta ..uye olursaniz..guncellemeler size otomatik gelir ( If you will be member , all uptades will come automatically to you ( see the follow part: right side)

20 Aralık 2011 Salı

Peynirli Börek

Malzemeler; 5 adet yufka, ½ kg beyaz peynir, 200 gr tulum peyniri, 1/ 2 su bardağı süt,  Tuz, 1 demet maydonoz.
Yufkalari Yaglamak Icin Sos: 1 su bardagi ilik sut, 1 yumurta, 1 cay bardagi sivi yag
Yapılış: Peynirlerimizi büyük bir kasede ufalayalim ve icine maydonozları ince ince kıyalım . Yufkalarimizi yaglamak icin gerekli sos malzemelerinide bir kasede iyice karistiralim. Fırın tepsisimizi yağlayalım ve yufkamızın birini kenarları dışa sarkacak biçimde tepsiye serelim ve yufkamizin her yerine hazirladigimiz sostan surelim. Uzerine diğer 2 yufkayıda sirayla soslayarak serelim ve  peynir karışımımızı yayalım.Üzerine 2 yufkayıda serip ( her birine sos tan surulecek) en alttaki tepsinin kenarlarından sarkan yufkayı üstüne kapatalım.Böreğimizi dilimleyip kalan sosu böreğimizin üzerine döküp yarım saat bekletelim.Önceden ısıttığımız orta ısılı fırında pişirelim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder