Sayfalar

Unutmayin-Don't Forget

Yemek Resimlerini daha canli ve net izlemek isterseniz tam uzerlerine tiklayin. ( Please click on the pictures to see the bigger)
Tariflere yorum yapabilirsiniz, sizde tarif gonderebilirsiniz: semcayhan@gmail.com
Isminizle yayinlayabilirim ( You can make comments to recipes): semcayhan@gmail.com
Daha Onceki Kayitlar icin en sag taraftaki kategorilere bakmayi unutmayin ( Please see the categories ( at right side) to see the previous recipes
Uye ol kisminda sag alt ta ..uye olursaniz..guncellemeler size otomatik gelir ( If you will be member , all uptades will come automatically to you ( see the follow part: right side)

1 Aralık 2011 Perşembe

Kırmızı Lahana Turşusu


Hem sağlıklı hem leziz bir aperatif 
Malzemeler: 1 adet orta boy kırmızı lahana, 1 çay bardağı sirke, 1 yemek kaşığı tuz, 1 yemek kaşığı sıvı yağ, 2-3 diş sarımsak, su
Yapılış: Lahanamızı ince ince kıyalım. Kıydıktan sonra tuzla iyice ovalım. Daha sonra yıkayalım ve turşuyu kuracağımız kavanoza alalım. Üzerine kıydığımız sarımsağı, sirkeyi ve yeterince suyu ekleyelim. En üstede sıvı yağı gezdirelim ve kavanozumuzun ağzını sıkıca kapatalım. Bir haftada turşumuz hazır. Sade servis yapabileceğimiz gibi kıyılmış yeşil zeytinle, kekikle, maydonozla süsleyerekte servis yapabiliriz.  
Benzer Tarifler Icin Tıklayın
Domates Turşusu- Tomato Pickle
Karışık Turşu
Közlenmiş Kırmızı Biber Turşusu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder