Sayfalar

Unutmayin-Don't Forget

Yemek Resimlerini daha canli ve net izlemek isterseniz tam uzerlerine tiklayin. ( Please click on the pictures to see the bigger)
Tariflere yorum yapabilirsiniz, sizde tarif gonderebilirsiniz: semcayhan@gmail.com
Isminizle yayinlayabilirim ( You can make comments to recipes): semcayhan@gmail.com
Daha Onceki Kayitlar icin en sag taraftaki kategorilere bakmayi unutmayin ( Please see the categories ( at right side) to see the previous recipes
Uye ol kisminda sag alt ta ..uye olursaniz..guncellemeler size otomatik gelir ( If you will be member , all uptades will come automatically to you ( see the follow part: right side)

12 Ekim 2011 Çarşamba

Tomato Soup-Domates Çorbası
-Turkish Recipe

Malzemeler: 4 domates, 6 su bardağı su ( tercihen et suyu, yoksa bulyon ekleyebilirsiniz) , 2 çorba kaşığı un, bir tutam tuz, varsa kuru fesleğen, tercihe göre karabiber, 1 çorba kaşığı salça, 1 tatlı kaşığı toz şeker veya 2 kesme şeker, 2 çorba kaşığı tereyağı veya zeytinyağı, 1 su bardağı rendelenmiş kaşar, 2 yemek kaşığı süt.

Yapılışı: Domatesleri yıkayıp, küp küp doğrayalım ve çekirdeklerini çıkartalım. Daha sonra robotta, salça ile birlikte püre haline getirelim. Tencerede unu ve yağı biraz kavurduktan sonra şeker,domates püresi,su ve fesleğeni ekleyelim, unun topaklanmaması için kaynayana kadar karıştıralım ve koyulaşana kadar pişirelim ( Kıvamını kendiniz ayarlayabilirsiniz ama bir süre kaynaması şart). Servis yapacağınız zaman içine sütü ve tuzu ilave edip iyice karıştıralım.İsterseniz üzerine rendelenmiş kaşar servis yapabiliriniz.
2-English Recipe

Ingredients: 4 tomatoes, 6 cups water ( prefarably meat broth) , 2 tablespoons flour, salt , dried sweetbasil, prefarably black pepper, 1 tablespoons sauce, 1 tablespoon sugar, 2 tablespoons butter or olive oil, 1 cups grated cheese, 2 tablespoons milk
Firstly, chop the tomatoes and put to food processor with sauce. This is the easiest way of making puree. On the other hand, heat the butter or olive oil, add flour and cook for 2-3 minutes, stirring constantly. Add tomato pure, dried sweetbasil, sugar, water and cook for 25 minutes over low heat.Add the salt and milk before service.Serve hot with grated cheese .

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder