Sayfalar

Unutmayin-Don't Forget

Yemek Resimlerini daha canli ve net izlemek isterseniz tam uzerlerine tiklayin. ( Please click on the pictures to see the bigger)
Tariflere yorum yapabilirsiniz, sizde tarif gonderebilirsiniz: semcayhan@gmail.com
Isminizle yayinlayabilirim ( You can make comments to recipes): semcayhan@gmail.com
Daha Onceki Kayitlar icin en sag taraftaki kategorilere bakmayi unutmayin ( Please see the categories ( at right side) to see the previous recipes
Uye ol kisminda sag alt ta ..uye olursaniz..guncellemeler size otomatik gelir ( If you will be member , all uptades will come automatically to you ( see the follow part: right side)

9 Ekim 2011 Pazar

Patlıcan Salatası-Eggplant Salad

1-English Recipe
Ingredients: 3 medium eggplants,1 tomato,1 cup olive oil, juice of 1 lemon,10 olives, 2 cloves of garlics, salt and black pepper to taste, 1/2 cups milk. 

Insert fork into eggplants about 1 inch deep in several places. Place them directly over a high gas flame and turn often so as to cook them evenly.When the eggplants are soft, skin them with a knife while still hot. Scrape out the seeds and mash the eggplants with a fork into a smooth paste. Place on a platter. Put lemon juice in a small bowl, add olive oil, milk, salt, crashed garlics and black pepper and mix well. Pour this dressing on top and mix gently. Granish with slaced olives.

2-Turkish Recipe
Malzemeler: 3 orta boy patlıcan, 1 domates, 1 cay bardağı zeytin yağı, 1 limon suyu, 10 zeytin, 2 diş sarımsak, tuz ve biber.
Yapılışı: Patlıcanları çatal yardımı ile delelim ( çatalın tek ucunu saplayıp çıkartmak yeterli) . Bizde közleme aparatı var, bütün pazarlarda satılıyor, onun üstüne , yoksa direk tüpümüzün küçük gözüne koyalım. Yumuşayana kadar döndürerek közleyelim. Bütün patlıcanlarımızı közledikten sonra hafifçe soğumalarını bekleyelim. Soğuduktan sonra kabuklarını soyalım ve bir tahta üzerinde bıçak yardımıyla küçük parçalaraya ayıralım ve içine yarım çay bardağı süt ekleyelim ( süt acı tadı yumuşatıyor) Diğer yandan sarımsaklarımızı soyalım ve tavada zeytinyağı ile kavuralım, içine domateside ekleyelim. Bu karışıma limon suyumuzu ve baharatlarıda ekleyelim ve patlıcanların üstüne dökelim. Sosla patlıcanların iyice karışmasını sağlayalım. Soğuk olarak, zeytinlerle süsleyerek servis yapalım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder